Odwrócona hipoteka

Odwrócona hipoteka jest usługą umożliwiającą uzyskanie dodatkowego do emerytury dochodu dla osób, które ukończyły 65 rok życia i są właścicielami mieszkania lub domu. Klient uzyskuje comiesięczne świadczenie pieniężne wraz z zagwarantowanym prawem do dożywotniego użytkowania swojego mieszkania.

Odwrócona hipoteka na świecie

Odwrócona hipoteka jest obecna w 13 z 27 krajów Unii Europejskiej. Największymi rynkami odwróconej hipoteki na świecie są Stany Zjednoczone, Australia, Wielka Brytania, Irlandia i Hiszpania. Odwrócona hipoteka oferowana jest w dwóch modelach. W modelu kredytowym (odwrócony kredyt hipoteczny) oferowanym przez banki oraz modelu sprzedażowym (renta dożywotnia) w postaci renty dożywotniej. Są to produkty uzupełniające się skierowane do różnych grup Klientów.

Najważniejszą różnicą między odwróconym kredytem hipotecznym a rentą dożywotnią jest czas wypłacania świadczeń. Tylko renta dożywotnia wypłacana jest do końca życia. Odwrócony kredyt hipoteczny wypłacany będzie na z góry określony czas.

Odwrócona hipoteka w Polsce

W dniu 15 grudnia 2014 r. weszła w życie ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. Do chwili obecnej żaden bank nie zaoferował odwróconego kredytu hipotecznego pomimo istnienia ustawy.

W Polsce już od 2010 roku dostępna jest na rynku renta dożywotnia oferowana przez profesjonalne podmioty – fundusze hipoteczne, z której z powodzeniem korzystają emeryci w całej Polsce. Renta dożywotnia oferowana jest ona w oparciu o kodeks cywilny (art. 903-906) tak samo jak w Niemczech czy na Węgrzech. Umowa renty dożywotniej zawierana jest formie aktu notarialnego a wypłaty z tytułu renty dożywotniej wypłacane są dożywotnio.

Wylicz swoją rentę dożywotnią

Dowiedz się ile możemy Ci zaoferować

Jestem
 
  • kobietą
  • mężczyzną
i mam
lat
posiadam  nieruchomość
o wartości
 
  • 200.000 zł
  • 300.000 zł
  • 400.000 zł
  • 500.000 zł
  • większej

W przypadku innych wartości nieruchomości prosimy o bezpośredni kontakt z Funduszem Hipotecznym Familia.

tel. 801 801 841
Otrzymasz od nas: 0 miesięcznie, do końca Twojego życia. Zadzwoń:
801 801 841

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny. Nie stanowi ona oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Do funduszu hipotecznego Familia
mogą przystąpić tylko osoby które ukończyły 65 lat.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji