Renta dożywotnia

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać obniżenia poziomu życia. Renta dożywotnia to comiesięczne dodatkowe przychody, stanowiące doskonałe uzupełnienie emerytury wypłacanej przez ZUS. Wystarczy ukończyć 65 lat i posiadać nieruchomość.
 • Gotówka do końca życia

  Comiesięczny dopływ gotówki dożywotnio

 • Pakiet Opiekuńczy

  Bezpłatny pakiet porad prawnych, pomocy medycznej w nagłych wypadkach, pomocy interwencyjnej w naprawie sprzętu RTV/AGD

 • Duży zastrzyk finansowy

  Jednorazowy zastrzyk finansowy na wybrany przez Ciebie cel

 • Spłata zadłużenia

  Pieniądze na spłatę zadłużenia lub inne wydatki

Dodatkowo

 • Coroczna waloryzacja renty dożywotniej
 • Przejmujemy opłaty związane z ubezpieczeniem nieruchomości
 • Dochód z renty dożywotniej nie podlega opodatkowaniu
 • Bezpłatny pakiet opiekuńczy w zakresie opieki medycznej i prawnej
 • Możesz wynająć mieszkanie i czerpać z tego tytułu korzyści finansowe
 • Możesz skorzystać z długoterminowej opieki domowej
 • Mieszkanie, na które pracowałeś całe życie, teraz zarabia na Ciebie!
 • Przyjmujemy opłaty związane z podatkiem od nieruchomości i użytkowaniem wieczystym

Wylicz swoją rentę dożywotnią

Dowiedz się, ile może wynosić Twoja renta hipoteczna

Jestem
 
 • kobietą
 • mężczyzną
i mam
lat
posiadam  nieruchomość
o wartości
 
 • 200.000 zł
 • 300.000 zł
 • 400.000 zł
 • 500.000 zł
 • większej

W przypadku innych wartości nieruchomości prosimy o bezpośredni kontakt z Funduszem Hipotecznym Familia.

tel. 801 801 841
Otrzymasz od nas: 0 miesięcznie, do końca Twojego życia. Zadzwoń:
801 801 841

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny. Nie stanowi ona oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Do funduszu hipotecznego Familia
mogą przystąpić tylko osoby które ukończyły 65 lat.

Renta za mieszkanie – kto może przystąpić do Funduszu Hipotecznego Familia?

Dożywotnia emerytura hipoteczna to rozwiązanie stworzone z myślą o seniorach.
O wypłatę dodatkowych środków w ramach tego świadczenia mogą starać się:
 • Seniorzy. Jeżeli ukończyłeś 65 lat, jesteś właścicielem mieszkania w dużym mieście wojewódzkim i potrzebujesz dodatkowych środków, przemyśl skorzystanie z renty za mieszkanie. Twoja nieruchomość pozostaje dożywotnio do Twojej dyspozycji – możesz w niej mieszkać i korzystać tak, jak dotychczas, a z nami masz również możliwość jej wynajęcia.
 • Najbliższa rodzina, np. dorosłe dzieci. Pracujesz za granicą i chcesz zapewnić rodzicom opiekę na wysokim poziomie? Jeżeli jesteś właścicielem np. mieszkania, dożywotnia renta hipoteczna jest rozwiązaniem również dla Ciebie.

Co to jest renta dożytownia?

Dożywotnia renta to rozwiązanie finansowe, z którego może skorzystać każdy senior, który:

 • ma co najmniej 65 lat,
 • jest właścicielem mieszkania,
 • szuka alternatywnego dla pożyczek i kredytów wsparcia finansowego.

Umowa renty jest spisywana w formie aktu notarialnego. Przed notariuszem senior przenosi na Fundusz Hipoteczny Familia swoje prawo własności do nieruchomości w zamian za dożywotnią rentę. Jednocześnie ma przy tym prawo pozostać w zajmowanym mieszkaniu do końca życia (ustanawiane jest prawo dożywotniego użytkowania mieszkania).

Jeżeli pieniądze są Ci potrzebne na spłatę zaległości lub zagraniczny wyjazd, dodatkowo do renty dożywotniej za mieszkanie, może zostać Ci wypłacona jednorazowo większa kwota.

Jeżeli posiadasz duże mieszkanie, ale ze względów sentymentalnych nie chcesz go sprzedawać, renta hipoteczna zapewni Ci środki, dzięki którym będziesz mógł do końca życia w nim przebywać. Dzięki regularnie otrzymywanym środkom pieniężnym nie będziesz musiał również zaciągać kredytów gotówkowych czy pożyczek. Dożywotnia renta hipoteczna jest także alternatywą dla produktów kredytowych oferowanych przez banki.

Czy renta dożytownia się opłaca?

Renta dożywotnia to rozwiązanie dedykowane seniorom, którzy chcą zwiększyć swój dochód na emeryturze. To, czy dożywotnia renta hipoteczna będzie Ci się opłacać, zależy wyłącznie od Twojej indywidualnej sytuacji. Możesz poznać orientacyjną wysokość świadczenia, korzystając z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora. Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy indywidualnie przygotowaną ofertę. Jeśli przystaniesz na zaoferowane warunki, co miesiąc będziemy Ci wypłacać umówione świadczenie.

Dożywotnio w Funduszu Hipotecznym Familia możesz zyskać nawet 3000 zł miesięcznie więcej.

Czy renty dożywotnie są bezpieczne?

Tak, renty dożywotnie to bezpieczne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać również Ty.

Umowa renty dożywotniej w zamian za mieszkanie to umowa podpisywana na podstawie kodeksu cywilnego. Na świecie już od kilkudziesięciu lat emeryci korzystają z powodzeniem z tej usługi finansowej. Najwięcej zawieranych umów jest w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Przykładowo seniorzy z Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat korzystają z możliwości jakie daje odwrócona hipoteka. Rocznie podpisywanych jest tam prawie 40 tys. umów.

Ile wynosi renta dożytownia?

Dożywotnia renta hipoteczna jest przez nas ustalana na podstawie kilku czynników. Bierzemy pod uwagę wartość Twojej nieruchomości, a także Twój wiek i płeć. Konkretną kwotę poznasz, gdy skorzystasz z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora renty hipotecznej.

Pamiętaj, że renta dożywotnia to środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup leków, opiekę medyczną czy wczasy. W zależności od Twojej aktualnej sytuacji finansowej możemy też wypłacić Ci na początku większą kwotę (jest to jednorazowy zastrzyk finansowy). Jeżeli nie jesteś pewien, czy dożytownia renta hipoteczna to dobre rozwiązanie dla Ciebie, pamiętaj, że nie będziesz opłacał składki ubezpieczeniowej za mieszkanie. Po naszej stronie leży również opłacanie podatku od nieruchomości – pieniądze dotychczas przeznaczane na ten cel pozostaną w Twojej kieszeni.

Renta dożywotnia kalkulator

Dodatkowa emerytura za mieszkanie to szansa na zapewnienie sobie wyższego poziomu życia lub profesjonalnej opieki medycznej. Jesteś zainteresowany, ale zastanawiasz się, jak wyliczana jest renta? Wysokość wypłacanego świadczenia zależy od kilku czynników, np. wieku, płci i wartości mieszkania.

Aby poznać orientacyjną wysokość raty, nie musisz wychodzić z domu. Powyżej zamieściliśmy kalkulator renty. Wystarczy, że uzupełnisz wymagane pola i klikniesz „Oblicz wartość swojej renty”, a dowiesz się, jaką kwotę będziemy mogli Ci wypłacać co miesiąc.

Emerytura za mieszkanie – jak wyglądają formalności?

Wyliczyłeś wysokość renty, korzystając z udostępnionego kalkulatora i jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie propozycję w oparciu o wycenę rynkową nieruchomości. Jeżeli uznasz ją za korzystną, pomożemy Ci zebrać dokumenty niezbędne do wyceny i przygotowania aktu notarialnego. Po zawarciu umowy co miesiąc na Twoje konto wpłyną dodatkowe pieniądze.

Dożytownia renta hipoteczna

Fundusz Hipoteczny Familia pomaga ze wszystkimi formalnościami związanymi z podpisaniem umowy. Każdemu seniorowi przekazujemy umowę i dajemy czas na zapoznanie się z jej treścią lub skonsultowanie jej z prawnikiem czy najbliższą rodziną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy senior musi przemyśleć taką decyzję. Jeżeli uznasz, że dożywotnia renta hipoteczna to dla Ciebie korzystne rozwiązanie, umowa zostanie podpisana u notariusza.

Wizyta u notariusza jest niezbędna – akt notarialny zabezpieczy zarówno Ciebie, jak i Fundusz Hipoteczny Familia. Na Twoją własność ustanowiona zostanie hipoteka umowna w wysokości 100% wartości nieruchomości oraz prawo dożywotniego użytkowania mieszkania.

Familia SA wspiera

Waloryzowana, nieopodatkowana i dożywotnia renta hipoteczna to nie wszystko, co możemy Ci zaoferować. Każdemu seniorowi, który skorzysta z naszej oferty, dajemy dostęp do bezpłatnego pakietu porad prawnych i pakietu pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Sprawdź praktyczne porady dla Seniorów — zainspiruj się na naszym blogu!

Jak dbać o serce seniora? Poznaj nasze wskazówki

17 lutego 2021

Serce to najważniejszy mięsień naszego ciała. Nie bez powodu dane epidemiologiczne wskazują, że najwięcej chorób i zgonów wśród Polaków jest związanych właśnie z układem krążenia. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby jak najdłużej służyło nam we wzorowej kondycji. Jest to szczególnie istotne wśród seniorów, u których choroby związane z krążeniem mogą być groźne dla życia....

Wietrzenie mieszkania zimą – czy zimą można wietrzyć mieszkanie?

03 lutego 2021

Wietrzenie mieszkania zimą to obowiązek, o którym nie można zapominać nawet przy bardzo niskich temperaturach. Jego zadaniem jest utrzymanie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach, ochrona przed wirusami i bakteriami, a także zapewnienie dobrego samopoczucia. Jak jednak wietrzyć mieszkanie zimą, aby cieszyć się z jego efektów, a jednocześnie nie tracić ciepła w mieszkaniu? Jak wietrzyć mieszkanie zimą? Wietrzenie...

Na co seniorzy chorują zimą? Dbaj o siebie w okresie zachorowań

20 stycznia 2021

Wielu osobom zima kojarzy się ze zwiększoną zachorowalnością na grypę. Choroby zimowe mogą jednak również przyjmować inne postacie, co sprawia, że każdego roku w okresie jesienno-zimowym przychodnie lekarskie pękają w szwach. Sezon na choroby spowodowany jest nie tylko niską temperaturą, ale również zmianami ciśnienia, niedoborami słońca oraz obniżoną odpornością organizmu. Jakie zimowe dolegliwości najczęściej dokuczają...

Czy hipoteka umowna może być zabezpieczeniem kredytu?

27 listopada 2020

Seniorzy, którzy są właścicielami nieruchomości i chcą zwiększyć swoje dochody, mogą zdecydować się na odwróconą hipotekę w modelu sprzedażowym, czyli rentę dożywotnią. Polega ona na przeniesieniu przez seniora własności nieruchomości na fundusz hipoteczny i pobieraniu z tego tytułu dożywotniego świadczenia. Jest to rozwiązanie bezpieczne, ponieważ Fundusz Hipoteczny Familia ustanawia na rzecz seniora hipotekę umowną. Czym...

Przepisanie mieszkania za rentę czy za opiekę? Poznaj różnice

25 listopada 2020

Niskie świadczenia emerytalne i rentowe zmuszają seniorów do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodu. Ci, którzy nie chcą wrócić na rynek pracy, mogą skorzystać z rozwiązań, jakimi są przepisanie mieszkania w zamian za rentę lub przepisanie mieszkania za dożywotnią opiekę. Na czym polega przepisanie mieszkania w zamian za dożywotnią opiekę? Seniorzy mogą korzystać z wielu produktów finansowych,...

Jak zabezpieczyć się na starość, czyli spokojna jesień życia

23 listopada 2020

Z danych ZUS wynika, że w 2018 r. stopa zastąpienia wyniosła 56,4 proc. Czym jest stopa zastąpienia? To procentowo wyrażona relacja przeciętnej wypłacanej emerytury względem średniego krajowego wynagrodzenia. Dla seniora przechodzącego na emeryturę to zła wiadomość – jeżeli dotychczas otrzymywał wynagrodzenie w wysokości średniej krajowej, to teraz do dyspozycji będzie miał nieco ponad połowę swojego...
801 801 841
Z nami stać Cię na więcej! Sprawdź szczegóły.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji