Bezpieczna renta dożywotnia

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać obniżenia poziomu życia. Renta dożywotnia to comiesięczne dodatkowe przychody, stanowiące doskonałe uzupełnienie emerytury wypłacanej przez ZUS. Wystarczy ukończyć 65 lat i posiadać nieruchomość.
 • Gotówka do końca życia

  Comiesięczny dopływ gotówki dożywotnio

 • Pakiet Opiekuńczy

  Bezpłatny pakiet porad prawnych oraz pakiet opieki medycznej w nagłych wypadkach w ramach ubezpieczenia

 • Duży zastrzyk finansowy na emeryturze

  Jednorazowy zastrzyk finansowy na wybrany przez Ciebie cel

 • Spłata zadłużenia na emeryturze

  Pieniądze na spłatę zadłużenia lub inne wydatki

Dodatkowe benefity renty dożywotniej

 • Coroczna waloryzacja renty dożywotniej
 • Przejmujemy opłaty związane z ubezpieczeniem nieruchomości
 • Dochód z renty dożywotniej nie podlega opodatkowaniu
 • Bezpłatny pakiet porad prawnych oraz pakiet opieki medycznej w nagłych wypadkach w ramach ubezpieczenia
 • Możesz wynająć mieszkanie i czerpać z tego tytułu korzyści finansowe
 • Mieszkanie, na które pracowałeś całe życie, teraz zarabia na Ciebie!
 • Przyjmujemy opłaty związane z podatkiem od nieruchomości i użytkowaniem wieczystym

Wylicz swoją rentę dożywotnią

Dowiedz się, ile może wynosić Twoja renta hipoteczna

Jestem
 
 • kobietą
 • mężczyzną
urodzoną w
roku
posiadam  nieruchomość
o wartości
 
 • 200.000 zł
 • 300.000 zł
 • 400.000 zł
 • 500.000 zł
 • większej

W przypadku innych wartości nieruchomości prosimy o bezpośredni kontakt z Funduszem Hipotecznym Familia.

tel. 801 801 841
Otrzymasz od nas: 0 miesięcznie, do końca Twojego życia. Zadzwoń:
801 801 841

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny. Nie stanowi ona oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Do funduszu hipotecznego Familia
mogą przystąpić tylko osoby które ukończyły 65 lat.

Kto może przystąpić do Funduszu Hipotecznego Familia? – Renta za mieszkanie

Dożywotnia emerytura hipoteczna to rozwiązanie stworzone z myślą o seniorach.
O wypłatę dodatkowych środków w ramach tego świadczenia mogą starać się:
 • Seniorzy. Jeżeli ukończyłeś 65 lat, jesteś właścicielem mieszkania w dużym mieście wojewódzkim i potrzebujesz dodatkowych środków, przemyśl skorzystanie z renty za mieszkanie. Twoja nieruchomość pozostaje dożywotnio do Twojej dyspozycji – możesz w niej mieszkać i korzystać tak, jak dotychczas, a z nami masz również możliwość jej wynajęcia.
 • Najbliższa rodzina, np. dorosłe dzieci. Pracujesz za granicą i chcesz zapewnić rodzicom opiekę na wysokim poziomie? Jeżeli jesteś właścicielem np. mieszkania, dożywotnia renta hipoteczna jest rozwiązaniem również dla Ciebie.

Co to jest renta dożywotnia?

Dożywotnia renta to rozwiązanie finansowe, z którego może skorzystać każdy senior, który:

 • ma co najmniej 65 lat,
 • jest właścicielem mieszkania,
 • szuka alternatywnego dla pożyczek i kredytów wsparcia finansowego.

Umowa renty jest spisywana w formie aktu notarialnego. Przed notariuszem senior przenosi na Fundusz Hipoteczny Familia swoje prawo własności do nieruchomości w zamian za dożywotnią rentę. Jednocześnie ma przy tym prawo pozostać w zajmowanym mieszkaniu do końca życia (ustanawiane jest prawo dożywotniego użytkowania mieszkania).

Jeżeli pieniądze są Ci potrzebne na spłatę zaległości lub zagraniczny wyjazd, dodatkowo do renty dożywotniej za mieszkanie, może zostać Ci wypłacona jednorazowo większa kwota.

Jeżeli posiadasz duże mieszkanie, ale ze względów sentymentalnych nie chcesz go sprzedawać, renta hipoteczna zapewni Ci środki, dzięki którym będziesz mógł do końca życia w nim przebywać. Dzięki regularnie otrzymywanym środkom pieniężnym nie będziesz musiał również zaciągać kredytów gotówkowych czy pożyczek. Dożywotnia renta hipoteczna jest także alternatywą dla produktów kredytowych oferowanych przez banki.

801 801 841
Z nami stać Cię na więcej! Sprawdź szczegóły.

Renta dożywotnia to rozwiązanie dedykowane seniorom, którzy chcą zwiększyć swój dochód na emeryturze. To, czy dożywotnia renta hipoteczna będzie Ci się opłacać, zależy wyłącznie od Twojej indywidualnej sytuacji. Możesz poznać orientacyjną wysokość świadczenia, korzystając z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora. Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy indywidualnie przygotowaną ofertę. Jeśli przystaniesz na zaoferowane warunki, co miesiąc będziemy Ci wypłacać umówione świadczenie.

Dożywotnio w Funduszu Hipotecznym Familia możesz zyskać nawet 3000 zł miesięcznie więcej.

Tak, renty dożywotnie to bezpieczne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać również Ty.

Umowa renty dożywotniej w zamian za mieszkanie to umowa podpisywana na podstawie kodeksu cywilnego. Na świecie już od kilkudziesięciu lat emeryci korzystają z powodzeniem z tej usługi finansowej. Najwięcej zawieranych umów jest w Stanach Zjednoczonych, Australii i Wielkiej Brytanii. Przykładowo seniorzy z Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat korzystają z możliwości jakie daje odwrócona hipoteka. Rocznie podpisywanych jest tam prawie 40 tys. umów.

Dożywotnia renta hipoteczna jest przez nas ustalana na podstawie kilku czynników. Bierzemy pod uwagę wartość Twojej nieruchomości, a także Twój wiek i płeć. Konkretną kwotę poznasz, gdy skorzystasz z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora renty hipotecznej.

Pamiętaj, że renta dożywotnia to środki, które możesz przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup leków, opiekę medyczną czy wczasy. W zależności od Twojej aktualnej sytuacji finansowej możemy też wypłacić Ci na początku większą kwotę (jest to jednorazowy zastrzyk finansowy). Jeżeli nie jesteś pewien, czy dożywotnia renta hipoteczna to dobre rozwiązanie dla Ciebie, pamiętaj, że nie będziesz opłacał składki ubezpieczeniowej za mieszkanie. Po naszej stronie leży również opłacanie podatku od nieruchomości – pieniądze dotychczas przeznaczane na ten cel pozostaną w Twojej kieszeni.

Dodatkowa emerytura za mieszkanie to szansa na zapewnienie sobie wyższego poziomu życia lub profesjonalnej opieki medycznej. Jesteś zainteresowany, ale zastanawiasz się, jak wyliczana jest renta? Wysokość wypłacanego świadczenia zależy od kilku czynników, np. wieku, płci i wartości mieszkania.

Aby poznać orientacyjną wysokość raty, nie musisz wychodzić z domu. Powyżej zamieściliśmy kalkulator renty. Wystarczy, że uzupełnisz wymagane pola i klikniesz „Oblicz wartość swojej renty”, a dowiesz się, jaką kwotę będziemy mogli Ci wypłacać co miesiąc.

Wyliczyłeś wysokość renty, korzystając z udostępnionego kalkulatora i jesteś zainteresowany naszą ofertą? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie propozycję w oparciu o wycenę rynkową nieruchomości. Jeżeli uznasz ją za korzystną, pomożemy Ci zebrać dokumenty niezbędne do wyceny i przygotowania aktu notarialnego. Po zawarciu umowy co miesiąc na Twoje konto wpłyną dodatkowe pieniądze.

Opinie o Funduszu Hipotecznym Familia S.A.

Dożywotnia renta hipoteczna

Fundusz Hipoteczny Familia pomaga ze wszystkimi formalnościami związanymi z podpisaniem umowy. Każdemu seniorowi przekazujemy umowę i dajemy czas na zapoznanie się z jej treścią lub skonsultowanie jej z prawnikiem czy najbliższą rodziną. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy senior musi przemyśleć taką decyzję. Jeżeli uznasz, że dożywotnia renta hipoteczna to dla Ciebie korzystne rozwiązanie, umowa zostanie podpisana u notariusza.

Wizyta u notariusza jest niezbędna – akt notarialny zabezpieczy zarówno Ciebie, jak i Fundusz Hipoteczny Familia.

Fundusz Hipoteczny Familia wspiera

Waloryzowana, nieopodatkowana i dożywotnia renta hipoteczna to nie wszystko, co możemy Ci zaoferować. Każdemu seniorowi, który skorzysta z naszej oferty, dajemy dostęp do bezpłatnego pakietu porad prawnych i pakietu pomocy medycznej w nagłych wypadkach w ramach ubezpieczenia. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Co nas wyróżnia?

 • Pełna Ochrona

  Fundusz Hipoteczny Familia w pełni zabezpiecza interesy Klientów.

 • 100% Polski kapitał

  Polski kapitał Fundusz Hipoteczny Familia SA posiada 20 mln zł kapitału.

 • Spółka Akcyjna

  Założycielem Funduszu Hipotecznego Familia SA jest Noble Fund 2DB Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Sprawdź praktyczne porady dla Seniorów z funduszem hipotecznym!

Jaka wanna dla osób starszych? Wybieramy wannę dla seniora

29 sierpnia 2022

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu, a jej aranżacja nabiera szczególnego znaczenia w przypadku seniorów. Jak sprawić, by łazienka...

Umowa zlecenie z emerytem – co trzeba wiedzieć?

19 sierpnia 2022

Wiele osób w wieku zbliżającym się do emerytury marzy o długo wyczekiwanym odpoczynku. Niestety rzeczywistość często nie jest tak kolorowa, a świadczenia emerytalne są na...

Zadłużenie emerytów stale rośnie – ile zalegają polscy seniorzy?

16 sierpnia 2022

Zaległości finansowe polskich emerytów sięgają już 6,18 mld zł – tak wynika z ostatnich danych Krajowego Rejestru Długów. Problem dotyczy w przeważającej części kobiet i...
801 801 841
Z nami stać Cię na więcej! Sprawdź szczegóły.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji